İNTERNET ŞUBESİ HEMEN BAŞVUR
Hemen Başvur İnternet Şubesi
Faiz Oranları ve Ücretler

KREDİ KARTI FAİZ ORANLARI

Kredi KartıFaiz Oranı
ALIŞVERİŞ FAİZ ORANI% 1,40
NAKİT AVANS FAİZ ORANI% 1,40
GECİKME FAİZ ORANI% 1,70

K.K.T.C için;*

Alışveriş ve nakit avans faiz oranı %2,35;

Gecikme Faiz Oranı %2,85 olarak uygulanmaktadır.

AİDATLAR**

Kart TürüAsıl KartEk KartAçıklama
Parafly80 TL39 TLKart aidatları üzerinden %5 oranında BSMV tahsil edilir.
Parafly Platinum118 TL55 TLKart aidatları üzerinden %5 oranında BSMV tahsil edilir.

 

Alınan Komisyonlar/ Faizler/ ÜcretlerKomisyon/ Faiz Oranı/ Ücret TutarıAÇIKLAMA
Nakit Avans Komisyonu*% 3,78+5 TL (en az 7 TL)Halkbank (yurt içi-yurt dışı) Şube ve ATM'lerinden, Halkbank İnternet Şubesi ve 0850 222 0 400 Halkbank Dialog'dan çekilen nakit avanslara uygulanır.Faiz oranı üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV, komisyon üzerinden %5 BSMV tahsil edilmektedir.
%4,03+2,5 $(min 5$)USD hesap özeti talebiniz var ise yurt dışı nakit avans çekimleriniz için uygulanır. Komisyon üzerinden %5 BSMV tahsil edilmektedir.
Yabancı Para-TL Dönüşüm Komisyonu% 1,08Yurt dışı ve/veya yabancı para cinsinden işlemleriniz (alışveriş ve nakit avans), işlemin kredi kartı hesabınıza borç olarak yansıdığı tarihteki Türkiye Halk Bankası A.Ş. döviz satış kuruna %1,08 marj uygulanarak Türk Lirası'na çevrilir. USD hesap özeti talebiniz var ise yurt dışı ve/veya yabancı para cinsinden işlemlerinizin tamamı USD hesap özetinize USD olarak yansıtılır.Son ödeme tarihine kadar hesap özetinde belirtilen USD borcun tamamının kapatılmaması durumunda ödenmeyen tutar hesap kesim tarihinde geçerli olan Bankamız USD döviz satış kuruna %1,08 marj uygulanarak TL’ye çevrilir ve faizlendirilir.
Borç Taksitlendirme Faizi (Aylık)%1,40Kredi Kartı Borç Taksitlendirme hizmeti için uygulanan faizdir. Faiz oranı üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV tahsil edilmektedir.
Taksitli Nakit
Avans Faizi (Aylık)
3 taksit için %1,40
6 taksit için %1,40
9 taksit için %1,40
12 taksit için %1,40
Taksitli nakit çekim işlemlerinden alınır.Faiz oranı üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV tahsil edilmektedir.
Sonradan Taksitlendirme Faizi

 

3 taksit için %1,40
6 taksit için %1,40
9 taksit için %1,40
12 taksit için %1,40
İşlem tutarı üzerinden uygulanan ücrettir. Faiz oranı üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV tahsil edilmektedir.12 taksit seçeneği sadece beyaz eşya, mobilya, eğitim ve öğrenim sektörlerinde geçerlidir.
Fatura Ödemeleri ve Kurum Tahsilatları Ücreti
 
100 TL’ye kadar 1,24 TL, 100 TL üzeri işlemlerde %1,24Anlık fatura ödemelerinde ve SGK (MOSSİP) kurum tahsilatlarında 100 TL’ye kadar 1,24 TL, 100 TL üzeri ödemelerde %1,24 masraf alınır. Ücret tutarı üzerinden  %5 BSMV tahsil edilmektedir.
Otomatik Fatura Talimatı Faizi%1,40Otomatik fatura talimatlarından alınan faizdir. Faiz oranı üzerinden %15 KKDF,%5 BSMV tahsil edilmektedir.
Avans ParafParaKullanılan hizmete ait katsayı üzerinden hesaplanmaktadır.1 yıl içinde yapılan alışverişlerden kazanılacak ParafParalar  ile kapatılması gerekmektedir. Bir yıl içerisinde, kullanılan Avans ParafPara’ nın kapatılmaması durumunda, kalan Avans ParafPara tutarı, yararlanılan hizmete ait katsayı ile çarpılarak  hesap özetine  borç yansıtılır.
PTT İşlem Ücreti4,95 TLPTT Online şubeleri aracılığı ile yapılan kredi kartı ödemelerinden alınan ücrettir.Ücret tutarına %5 BSMV hariçtir.
Kredi Kartından Kira/aidat/Eğitim Talimatı Ücreti%1,24 ( en az 6 TL)Talimat tutarı üzerinden uygulanan ücrettir. 
BKM Express ile Kredi Kartından Para Gönderme Ücreti%4,70+5TLKredi kartından yapılan gönderimlerde işlem başına %4,70+5 TL ücret alınmaktadır. BSMV hariçtir.
BKM Express ile Banka Kartı ve Ön Ödemeli Kartlardan Para Gönderme Ücreti2,31 TLBanka kartı veya ön ödemeli kartlardan yapılan para gönderimlerinde işlem başına 2,31 TL ücret alınmaktadır. BSMV hariçtir.

Hesap Özeti'nde yer alan dönem borcunuzun tamamını son ödeme tarihine kadar öderseniz, alışverişlerinizden kaynaklanan borcunuza faiz işletilmemektedir. Son ödeme tarihine kadar asgari ödeme tutarı ve üzerinde ödeme yaptığınız taktirde, borcunuzun kalan kısmına, hesap kesim tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar faiz işletilir.

Nakit Avans Faizi

Nakit avans işlemlerinde, işlemin yapıldığı gün faiz işlemeye başlamakta ve Hesap Özeti'nizde hesap kesim tarihine kadar oluşan faiz yer almaktadır. Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında [varsa oluşan faiz] bir sonraki Hesap Özeti'nde yer alır.

Gecikme Faizi

Son ödeme tarihine kadar asgari ödeme tutarının altında ödeme yaptığınız veya hiç ödeme yapmadığınız takdirde;

  • Ödenmemiş dönem borcunuza hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar işlemin niteliğine göre alışveriş faizi/nakit avans faizi,
  • Asgari ödeme tutarının ödenmeyen kısmı için son ödeme tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar gecikme faizi,
  • Kalan hesap bakiyesinin asgari tutarı aşan kısmı için son ödeme tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar işlemin niteliğine göre alışveriş faizi/nakit avans faizi işletilir. 
    Parafly'ınızın Alışveriş, Nakit Avans ve Gecikme Faiz Oranları ile ilgili güncel bilgileri;
  • Hesap Özeti'nizden
  • 0850 222 0 400 Halkbank Dialog'dan,
  • Halkbank İnternet Şubesi'nden,
  • Halkbank Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz.

Hesap Özeti'nizin ön yüzünde bildirilecek alışveriş, nakit avans ve gecikme faiz oranlarına Banka Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ve Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF), uygulanacak ücret, komisyon ve masraflara BSMV dahil değildir. Kredi kartı uygulamasından doğan borçlarda basit faiz uygulanmaktadır.