İNTERNET ŞUBESİ HEMEN BAŞVUR
Hemen Başvur İnternet Şubesi
Faiz Oranları ve Ücretler

KREDİ KARTI FAİZ ORANLARI

Kredi KartıFaiz Oranı
ALIŞVERİŞ FAİZ ORANI% 1,98
NAKİT AVANS FAİZ ORANI% 1,98
GECİKME FAİZ ORANI% 2,28

K.K.T.C için;*

Alışveriş faiz oranı %2,29;

Nakit avans faiz oranı %2,54;

Gecikme Faiz Oranı %2,79 olarak uygulanmaktadır.

AİDATLAR**

Kart TürüAsıl KartEk KartAçıklama
Parafly91,50 TL44,50 TLKart aidatları üzerinden %5 oranında BSMV tahsil edilir.
Parafly Platinum135 TL63 TLKart aidatları üzerinden %5 oranında BSMV tahsil edilir.

 

Alınan Komisyonlar/ Faizler/ ÜcretlerKomisyon/ Faiz Oranı/ Ücret TutarıAÇIKLAMA
Nakit Avans Komisyonu
(Yurt içi)
% 1Bankamız Şube, İnternet Şube ve Dialog ve ATM’lerinden, yurtiçi ve yurt dışı diğer banka/kuruluş Şube ve ATM’lerinden çekilen nakit avans tutarının %1'i üzerinden hesaplanır. Komisyon üzerinden BSMV tahsil edilmektedir.
Nakit Avans Komisyonu
(Yurt dışı)
% 1USD hesap özeti talebi var ise yurt dışı nakit avans çekimlerinde uygulanır. Çekilen nakit avans tutarının %1'i üzerinden hesaplanır. Komisyon üzerinden BSMV tahsil edilmektedir.
Borç Taksitlendirme Faizi (Aylık)%1,98Kredi Kartı Borç Taksitlendirme hizmeti için uygulanan faizdir. Faiz oranı üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV tahsil edilmektedir.
Taksitli Nakit
Avans Faizi (Aylık)
3 taksit için %1,98
6 taksit için %1,98
9 taksit için %1,98
12 taksit için %1,98
Taksitli nakit çekim işlemlerinden alınır.Faiz oranı üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV tahsil edilmektedir.
Sonradan Taksitlendirme Faizi

 

3 taksit için %1,98
6 taksit için %1,98
9 taksit için %1,98
12 taksit için %1,98
İşlem tutarı üzerinden uygulanan ücrettir. Faiz oranı üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV tahsil edilmektedir.12 taksit seçeneği sadece beyaz eşya, mobilya, eğitim ve öğrenim sektörlerinde geçerlidir.
Fatura Ödemeleri ve Kurum Tahsilatları Ücreti
 
100 TL’ye kadar 1,42 TL, 100 TL üzeri işlemlerde %1,42Halkbank İnternet Şube veya Mobil Şube’den kredi kartı ile yapılan anlık fatura ödemelerinde ve SGK (MOSSİP) kurum tahsilatlarında 100 TL’ye kadar BSMV hariç 1,42 TL, 100 TL üzeri ödemelerde %1,42 masraf alınır. Ücret tutarı üzerinden  %5 BSMV tahsil edilmektedir.Sgk.gov.tr internet sitesi üzerinden kredi kartı ile gerçekleştirilen SGK prim ödemelerinden %2,5 (BSMV dahil) oranında masraf alınmaktadır.
Otomatik Fatura Talimatı Faizi%1,98Otomatik fatura talimatlarından alınan faizdir. Faiz oranı üzerinden %15 KKDF,%5 BSMV tahsil edilmektedir.
Avans ParafParaKullanılan hizmete ait katsayı üzerinden hesaplanmaktadır.1 yıl içinde yapılan alışverişlerden kazanılacak ParafParalar  ile kapatılması gerekmektedir. Bir yıl içerisinde, kullanılan Avans ParafPara’ nın kapatılmaması durumunda, kalan Avans ParafPara tutarı, yararlanılan hizmete ait katsayı ile çarpılarak  hesap özetine  borç yansıtılır.
PTT İşlem Ücreti4,50 TLPTT Online şubeleri aracılığı ile yapılan kredi kartı ödemelerinden alınan ücrettir.Ücret tutarına %5 BSMV hariçtir.
Kredi Kartından Kira/aidat/Eğitim Talimatı Ücreti%1,42 ( en az 6,88 TL)Talimat tutarı üzerinden uygulanan ücrettir. 

Hesap Özeti'nde yer alan dönem borcunuzun tamamını son ödeme tarihine kadar öderseniz, alışverişlerinizden kaynaklanan borcunuza faiz işletilmemektedir. Son ödeme tarihine kadar asgari ödeme tutarı ve üzerinde ödeme yaptığınız taktirde, borcunuzun kalan kısmına, hesap kesim tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar faiz işletilir.

Nakit Avans Faizi

Nakit avans işlemlerinde, işlemin yapıldığı gün faiz işlemeye başlamakta ve Hesap Özeti'nizde hesap kesim tarihine kadar oluşan faiz yer almaktadır. Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında [varsa oluşan faiz] bir sonraki Hesap Özeti'nde yer alır.

Gecikme Faizi

Son ödeme tarihine kadar asgari ödeme tutarının altında ödeme yaptığınız veya hiç ödeme yapmadığınız takdirde;

  • Ödenmemiş dönem borcunuza hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar işlemin niteliğine göre alışveriş faizi/nakit avans faizi,
  • Asgari ödeme tutarının ödenmeyen kısmı için son ödeme tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar gecikme faizi,
  • Kalan hesap bakiyesinin asgari tutarı aşan kısmı için son ödeme tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar işlemin niteliğine göre alışveriş faizi/nakit avans faizi işletilir. 
    Parafly'ınızın Alışveriş, Nakit Avans ve Gecikme Faiz Oranları ile ilgili güncel bilgileri;
  • Hesap Özeti'nizden
  • 0850 222 0 400 Halkbank Dialog'dan,
  • Halkbank İnternet Şubesi'nden,
  • Halkbank Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz.

Hesap Özeti'nizin ön yüzünde bildirilecek alışveriş, nakit avans ve gecikme faiz oranlarına Banka Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ve Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF), uygulanacak ücret, komisyon ve masraflara BSMV dahil değildir. Kredi kartı uygulamasından doğan borçlarda basit faiz uygulanmaktadır.