3D Secure

İnternette Güvenli Alışveriş Hizmeti, internetten yapılan alışverişlerde yüksek güvenlik ortamı sağlayan ve internet alışverişlerindeki olası sahtekârlıkların önlenmesini amaçlayan bir uygulamadır.

İnternette güvenli alışveriş hizmetini nerelerde kullanabilirim?

Visa kartlarınız için “Visa Secure  ve MasterCard kartlarınız için "MasterCardSecureCode", Troy kartlarınız için GO¬-Güvenli Öde amblemlerini gördüğünüz internet sitelerinden İnternette Güvenli Alışveriş Hizmeti ile alışverişlerinizi daha güvenli ortamda yapabilirsiniz.

Paraf kredi kartım ile bu hizmetten yararlanabilmem için kayıt olmama gerek var mı?

Hayır. Bankamız tarafından kartınız otomatik olarak bu hizmetten yararlanmanız için kaydedilmiştir.

İnternette güvenli alışveriş hizmeti nasıl çalışır?

3D secure sistemini zorunlu hale getirmiş sitelerde, alışverişe işleminize ait standart prosedürler (ürün seçimi, kartla ödeme için gerekli bilgilerin girilmesi vs.)tamamlandıktan sonra tek kullanımlık SMS şifresinin girilmesinin zorunlu olduğu bir ekran açılır.

Şifre giriş sayfasında Halkbank, Visa Secure,MasterCard Secure Code ve Troy GO-Güvenli Öde logoları bulunmaktadır. Ayrıca kişisel güvenlik mesajınız da görüntülenmektedir. Bu durum güvenli bir sayfada işlem yapıldığını gösterir. İnternette Güvenli Alışveriş Hizmeti’nden ilk defa yararlanıyorsanız ve/veya kişisel güvenlik mesajınızı değiştirmediyseniz, kişisel güvenlik mesajınız cep telefonunuzun maskeli olarak görüntülenmesinden oluşmaktadır.

Paraf kredi kartım ile internette güvenli alışveriş hizmeti ile nasıl alışveriş yapabilirim?

Alışveriş esnasında gerekli olan tek kullanımlık SMS şifresi, Bankamızda kayıtlı ve güncel cep telefonunuza iletilmektedir. Bu şifrenin belirtilen süre içinde ekrandaki kutucuğa yazılması ve doğrulanması suretiyle işlem gerçekleşmektedir.

Bankacılık sisteminize kayıtlı bir cep telefonu bilgim yoksa yararlanamaz mıyım?

Bankacılık sistemimize kayıtlı bir cep telefonu bilginizin olmaması durumunda, sisteme dâhil olan işyerlerinde İnternette Güvenli Alışveriş Hizmeti kapsamında alışveriş işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

Size en yakın Halkbank Şubesi’ni ziyaret ederek, cep telefonu bilginizi kaydettirebilirsiniz.

Bankacılık sisteminize kayıtlı bir cep telefonu bilgim güncel değilse yararlanamaz mıyım?

Bankamız kayıtlarında yer alan cep telefonu bilginizin güncel olmaması durumunda, sisteme dahil olan işyerlerinde İnternette Güvenli Alışveriş Hizmeti kapsamında alışveriş işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

Size en yakın Halkbank Şubesi’nden cep telefonu bilginizi güncelleyebilirsiniz.

Önemli Hatırlatma :

Görüntülemiş olacağınız geçmiş işlemler menüsündeki “DURUM” sahası ilgili alışverişe ait cep telefonunuza iletilecek tek kullanımlık SMS şifresinin ve sağlamış olduğunuz bilgilerin başarılı bir şekilde doğrulanıp doğrulanmadığını gösterir.

İnternette Güvenli Alışveriş Hizmet Sözleşmesi için Lütfen Tıklayınız

TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. kampanya koşullarının tamamında değişiklik yapma ve/veya kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.