Limit

Parafly Limitiniz

Parafly'ınıza tanımlanan limit dahilinde yurt içinde, yurt dışında alışveriş yapabilir, nakit avans çekebilirsiniz.

Parafly limitinizde, müşteri limitiniz dikkate alınmaktadır. Parafly ürün çeşitlerinden, birden fazla kartınız olması durumunda size tahsis edilen limit, tüm kartlarınız için ortak limit, yani müşteri limitiniz dikkate alınmaktadır.

Örneğin Bankamızdan hem Visa hem de MasterCard'a sahipsiniz:

Müşteri Limitiniz :5,000 TL 
Visa Paraf Limitiniz :5,000 TL 
MasterCard Paraf Limitiniz :5,000 TL 
Bu durumda, toplamda her iki kartınız için kullanabileceğiniz en yüksek limit müşteri limitiniz olan 5,000 TL'dir.

Parafly Limitinizi Nereden Öğrenebilirsiniz?

  • Parafly'ınıza tahsis edilen limit, kartınızın yapıştırılarak gönderildiği kart sunum mektubunda ve aylık gönderilen hesap özetinizde yer almaktadır.
  • Paraf limitinizi ayrıca, Halkbank Mobil Uygulama, Halkbank İnternet Şubesi, 0850 222 0 400 Dialog ve Halkbank Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz.

Nakit Avans Limiti Nedir?

Nakit avans limiti, nakite ihtiyacınız olması durumunda, her zaman yanınızda olan Parafly'ınızdan çekebileceğiniz maksimum nakit miktarını ifade etmektedir.

Nakit avans limiti; Paraf, Paraf Gold'larda ve Paraf Platinum'larda limitin %100’ü, Paraf Business ve Paraf KOBİ kartlarda limitin %30’u , Paraf Esnaf kartlarda ise %20 ‘si kadardır. Paraf'ınızda alışverişlerden kaynaklanan borç bakiyesi bulunması halinde nakit avans limitiniz; kullanılabilir limitinizin, nakit avans için belirlenen yüzde oranında olacaktır.

Nakit avans limitiniz aylık gönderilen hesap özetinizde yer almaktadır. Ayrıca nakit avans limitinizi Halkbank İnternet Şubesi, 0850 222 0 400 Dialog ve Halkbank Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz.

Parafly Platinum için nakit avans limiti toplam limitiniz kadardır. İsterseniz limitinizin tümünü nakit avans için, isterseniz de alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Parafly Limitinizi Artırmak İçin Ne Yapmalısınız?

  • Parafly'ınızın limitini artırmak için, güncel gelir durumunuzu gösteren belge ile herhangi bir Halkbank Şubesi'ne başvurarak limit artış talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Mobil Şube, İnternet Şube ve Halkbank Dialog aracılığıyla limit artış başvurusunda bulunabilirsiniz. 
  • SMS ile başvuru için; LIMIT yazıp TCKN, Aylık Gelir, Talep Edilen Limit Bilgisi ile aralarında birer boşluk bırakarak 3452'ye gönderebilirsiniz.

Ek Kartlar İçin Limit Nedir?

Ek kartlar için ayrı bir limit bulunmamaktadır. Ek kartla yapılan alışveriş ve nakit avans işlemleri miktarı Parafly limitinize dahildir. 
Ek kartınızın limitini, Parafly'ınızın limiti içerisinde kalmak kaydıyla sınırlandırabilirsiniz.

TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. kampanya koşullarının tamamında değişiklik yapma ve/veya kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.