Faiz Oranları ve Ücretler

Faiz Oranı ve Ücretler

KREDİ KARTI FAİZ ORANLARI

Kredi Kartı Faiz Oranı
Alışveriş Faiz Oranı %4,25
Nakit Avans Faiz Oranı %5,00
Gecikme Faiz Oranı %4,55
Nakit Avans Gecikme Faiz Oranı %5,30
K.K.T.C 
Kredi Kartı Faiz Oranı
Alışveriş Faiz Oranı %4,11
Nakit Avans Faiz Oranı %4,11
Gecikme Faiz Oranı %4,61
Kart Ücretleri
Kart Türü Asıl Kart  Ek Kart  Açıklama
Parafly 336,50 TL 163,00 TL Kart aidatları üzerinden BSMV tahsil edilir.
Parafly Platinum 495,50 TL 230,50 TL Kart aidatları üzerinden BSMV tahsil edilir.
Paraf Klasik 163,00TL 78,00 TL Kart aidatları üzerinden  BSMV tahsil edilir.
Paraf Gold 267,50 TL 133,00 TL Kart aidatları üzerinden  BSMV tahsil edilir.
    Paraf Emekli
 267,50 TL  133,00 TL       Kart aidatları üzerinden BSMV tahsil edilir.
Paraf Platin 434,00 TL 209,00 TL Kart aidatları üzerinden BSMV tahsil edilir.
Paraf Premium 2570,00 TL 1285,00 TL Kart aidatları üzerinden BSMV tahsil edilir.
Paraf Kadın 267,50 TL 133,00 TL Kart aidatları üzerinden BSMV tahsil edilir.
Alınan Komisyonlar/Faizler/Ücretler Komisyon/ Faiz Oranı/ Ücret Tutarı AÇIKLAMA
Nakit Avans Komisyonu
(Yurt içi)
%1 Bankamız Şube, İnternet Şube ve Dialog ve ATM’lerinden, yurtiçi ve yurt dışı diğer banka/kuruluş Şube ve ATM’lerinden çekilen nakit avans tutarının %1'i üzerinden hesaplanır. Komisyon üzerinden BSMV tahsil edilmektedir.
Nakit Avans Komisyonu
(Yurt dışı)
%1 USD hesap özeti talebi var ise yurt dışı nakit avans çekimlerinde uygulanır. Çekilen nakit avans tutarının %1'i üzerinden hesaplanır. Komisyon üzerinden BSMV tahsil edilmektedir.
Taksitli Nakit
Avans Faizi (Aylık)
3 taksit için %5,00 Taksitli nakit çekim işlemlerinden alınır. Faiz oranı üzerinden KKDF ve BSMV tahsil edilmektedir.
Fatura Ödemeleri ve Kurum Tahsilatları Ücreti 100 TL’ye kadar 3,09 TL, 100 TL üzeri işlemlerde %3,09 Bireysel kredi kartları ile yapılan anlık fatura ödemelerinde ve SGK (MOSSİP) kurum tahsilatlarında 100 TL’ye kadar 3,09 TL, 100 TL üzeri ödemelerde %3,09 masraf alınır. Ticari kredi kartları ile yapılan SGK (MOSSİP) kurum tahsilatlarında işlem tutarı üzerinden %3,09 masraf alınır. Ücret tutarı üzerinden  BSMV tahsil edilmektedir.
Otomatik Fatura Talimatı Faizi %5,00 Otomatik fatura talimatlarından alınan faizdir. Faiz oranı üzerinden KKDF ve BSMV tahsil edilmektedir.
Avans ParafPara Kullanılan hizmete ait katsayı üzerinden hesaplanmaktadır. 1 yıl içinde yapılan alışverişlerden kazanılacak ParafPara'lar  ile kapatılması gerekmektedir. Bir yıl içerisinde, kullanılan Avans ParafPara’ nın kapatılmaması durumunda, kalan Avans ParafPara tutarı, yararlanılan hizmete ait katsayı ile çarpılarak  hesap özetine  borç yansıtılır.
PTT İşlem Ücreti 18,26 TL PTT Online şubeleri aracılığı ile yapılan kredi kartı ödemelerinden alınan ücrettir. BSMV hariçtir.
Kredi Kartından Kira/aidat/Eğitim Talimatı Ücreti %3,09 ( en az 15,40 TL) Talimat tutarı üzerinden uygulanan ücrettir.

Hesap Özeti'nde yer alan dönem borcunuzun tamamını son ödeme tarihine kadar öderseniz, alışverişlerinizden kaynaklanan borcunuza faiz işletilmemektedir. Son ödeme tarihine kadar asgari ödeme tutarı ve üzerinde ödeme yaptığınız taktirde, borcunuzun kalan kısmına, hesap kesim tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar faiz işletilir.

Nakit Avans Faizi

Nakit avans işlemlerinde, işlemin yapıldığı gün faiz işlemeye başlamakta ve Hesap Özeti'nizde hesap kesim tarihine kadar oluşan faiz yer almaktadır. Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında [varsa oluşan faiz] bir sonraki Hesap Özeti'nde yer alır.

Gecikme Faizi

Son ödeme tarihine kadar asgari ödeme tutarının altında ödeme yaptığınız veya hiç ödeme yapmadığınız takdirde;

  • Ödenmemiş dönem borcunuza hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar işlemin niteliğine göre alışveriş faizi/nakit avans faizi,
  • Asgari ödeme tutarının ödenmeyen kısmı için son ödeme tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar gecikme faizi,
  • Kalan hesap bakiyesinin asgari tutarı aşan kısmı için son ödeme tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar işlemin niteliğine göre alışveriş faizi/nakit avans faizi işletilir. 
    Parafly'ınızın Alışveriş, Nakit Avans ve Gecikme Faiz Oranları ile ilgili güncel bilgileri;
  • Hesap Özeti'nizden
  • 0850 222 0 400 Halkbank Dialog'dan,
  • Halkbank İnternet Şubesi'nden,
  • Halkbank Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz.

Hesap Özeti'nizin ön yüzünde bildirilecek alışveriş, nakit avans ve gecikme faiz oranlarına Banka Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ve Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF), uygulanacak ücret, komisyon ve masraflara BSMV dahil değildir. Kredi kartı uygulamasından doğan borçlarda basit faiz uygulanmaktadır.