3D Secure

3D Secure

İnternette Güvenli Alışveriş Hizmeti, internetten yapılan alışverişlerde yüksek güvenlik ortamı sağlayan ve internet alışverişlerindeki olası sahtekarlıkların önlenmesini amaçlayan bir uygulamadır.

İnternette güvenli alışveriş hizmetini nerelerde kullanabilirim?

Visa kredi kartlarınız için “Verified by Visa” ve MasterCard kredi kartlarınız için "SecureCode" amblemlerini gördüğünüz internet sitelerinden İnternette Güvenli Alışveriş Hizmeti ile alışverişlerinizi daha güvenli ortamda yapabilirsiniz.

Parafly kredi kartım ile bu hizmetten yararlanabilmem için kayıt olmama gerek var mı?

Hayır. Bankamız tarafından kartınız otomatik olarak bu hizmetten yararlanmanız için kaydedilmiştir.

İnternette güvenli alışveriş hizmeti nasıl çalışır?

3D secure sistemini zorunlu hale getirmiş sitelerde, alışverişe işleminize ait standart prosedürler (ürün seçimi, kartla ödeme için gerekli bilgilerin girilmesi vs.) tamamlandıktan sonra tek kullanımlık SMS şifresinin girilmesinin zorunlu olduğu bir ekran açılır.

Şifre giriş sayfasında Halkbank, Verified by Visa ve Secure Code logoları bulunmaktadır. Ayrıca kişisel güvenlik mesajınız da görüntülenmektedir. Bu durum güvenli bir sayfada işlem yapıldığını gösterir. İnternette Güvenli Alışveriş Hizmeti’nden ilk defa yararlanıyorsanız ve/veya kişisel güvenlik mesajınızı değiştirmediyseniz, kişisel güvenlik mesajınız cep telefonunuzun maskeli olarak görüntülenmesinden oluşmaktadır.

Parafly kredi kartım ile internette güvenli alışveriş hizmeti ile nasıl alışveriş yapabilirim?

Alışveriş esnasında gerekli olan tek kullanımlık SMS şifresi, Bankamızda kayıtlı ve güncel cep telefonunuza iletilmektedir. Bu şifrenin belirtilen süre içinde ekrandaki kutucuğa yazılması ve doğrulanması suretiyle işlem gerçekleşmektedir.

Bankacılık sisteminize kayıtlı bir cep telefonu bilgim yoksa yararlanamaz mıyım?

Bankacılık sistemimize kayıtlı bir cep telefonu bilginizin olmaması durumunda, sisteme dahil olan işyerlerinde İnternette Güvenli Alışveriş Hizmeti kapsamında alışveriş işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

Size en yakın Halkbank Şubesi’ni ziyaret ederek, cep telefonu bilginizi kaydettirebilirsiniz.

Bankacılık sisteminize kayıtlı bir cep telefonu bilgim güncel değilse yararlanamaz mıyım?

Bankamız kayıtlarında yer alan cep telefonu bilginizin güncel olmaması durumunda, sisteme dahil olan işyerlerinde İnternette Güvenli Alışveriş Hizmeti kapsamında alışveriş işleminizi gerçekleştiremezsiniz. 

Size en yakın Halkbank Şubesi’nden cep telefonu bilginizi güncelleyebilirsiniz.

İnternette Güvenli Alışveriş Hizmet Sözleşmesi için lütfen tıklayınız.