Limit

Limit

Paraf Limitiniz

Paraf'ınıza tanımlanan limit dahilinde yurt içinde, yurt dışında alışveriş yapabilir, nakit avans çekebilirsiniz.

Paraf limitinizde, müşteri limitiniz dikkate alınmaktadır. Paraf ürün çeşitlerinden, birden fazla kartınız olması durumunda size tahsis edilen limit, tüm kartlarınız için ortak limit, yani müşteri limitiniz dikkate alınmaktadır.

Örneğin Bankamızdan hem Visa hem de MasterCard'a sahipsiniz:

Müşteri Limitiniz: 5.000 TL 
Visa Paraf Limitiniz: 5.000 TL 
MasterCard Paraf Limitiniz: 5.000 TL 
Bu durumda, toplamda her iki kartınız için kullanabileceğiniz en yüksek limit müşteri limitiniz olan 5.000 TL'dir.

Paraf Limitinizi Nereden Öğrenebilirsiniz?

  • Paraf'ınıza tahsis edilen limit, kartınızın yapıştırılarak gönderildiği kart sunum mektubunda ve aylık gönderilen hesap özetinizde yer almaktadır.
  • Paraf limitinizi ayrıca, 0850 222 0 400 Halkbank Dialog, Halkbank İnternet Şubesi ve Halkbank Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz.

Nakit Avans Limiti Nedir?

Nakit avans limiti, nakite ihtiyacınız olması durumunda, her zaman yanınızda olan Paraf'ınızdan çekebileceğiniz maksimum nakit miktarını ifade etmektedir.

Nakit avans limiti; Paraf, Paraf Gold'larda ve Paraf Platinum'larda limitin %100’ü, Ticari kartlarda ise limitin %30’u kadardır. Paraf'ınızda alışverişlerden kaynaklanan borç bakiyesi bulunması halinde nakit avans limitiniz; kullanılabilir limitinizin, nakit avans için belirlenen yüzde oranında olacaktır.

Nakit avans limitiniz aylık gönderilen hesap özetinizde yer almaktadır.Ayrıca nakit avans limitinizi 0850 222 0 400 Halkbank Dialog, Halkbank İnternet Şubesi ve Halkbank Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz.

Paraf Platin için nakit avans limiti toplam limit kadardır. İster limitinizin tümünü nakit avans için, isterseniz de alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Paraf Limitinizi Artırmak İçin Ne Yapmalısınız?

Paraf'ınızın limitini artırmak için, güncel gelir durumunuzu gösteren belge ile herhangi bir Halkbank Şubesi'ne başvurarak limit artış talebinde bulunabilirsiniz

Ek Kartlar İçin Limit Nedir?

Ek kartlar için ayrı bir limit bulunmamaktadır. Ek kartla yapılan alışveriş ve nakit avans işlemleri miktarı Paraf limitinize dahildir. 
Ek kartınızın limitini, Paraf'ınızın limiti içerisinde kalmak kaydıyla sınırlandırabilirsiniz.