Hesap Özeti

Hesap Özeti

Hesap Özeti Nedir?

Parafly'ınız ile yaptığınız alışveriş ve çektiğiniz nakit miktarı, ParafPara'larınız ile ilgili detay bilgi ve bilgilendirici mesajlar her ay düzenli olarak posta ile adresinize gönderilecek ve yurt içi ve yurt dışı tüm işlemleriniz TL cinsinden Hesap Özet’inizde yer alacaktır.Ayrıca USD Hesap Özeti talebiniz olması durumunda, yabancı para cinsinden yaptığınız harcamalar USD cinsinden Hesap Özeti’nizde yer alacaktır.

 • Parafly 'a ait Hesap Özeti açıklamaları için tıklayınız.
 • Parafly Platinum'a ait Hesap Özeti açıklamaları için tıklayınız.

Hesap Özeti Hangi Kanallardan Alınır?

Hesap Özeti'niz size ulaşmadıysa telaşlanmayın; artık Hesap Özeti'nizi almak çok kolay! Hesap Özeti, hesap kesim tarihinin akabinde postaya verilmektedir. Ancak postadan kaynaklanan sorunlar ya da adresinizin değişmesi nedeniyle Hesap Özeti'nizin size ulaşmaması halinde;

 • Tüm Halkbank Şubeleri'nden Hesap Özeti örneğinizi alabilirsiniz.
 • Tüm Halkbank Bank24'lerinde “Kredi Kartı İşlemleri” seçeneğinden, size gönderilen en son hesap özetinizdeki hesap kesim tarihi, son ödeme tarihi, ödenmesi gereken asgari tutar ve toplam borç tutarı bilgilerini öğrenebilir ve ekstre alabilirsiniz.
 • 0850 222 0 400 Dialog'dan ve Halkbank İnternet Şubesi'nden hesap özeti bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
 • Talep etmeniz halinde Hesap Özeti'nizi e-mail ya da SMS ile de alabilirsiniz.

E-Ekstre

Hesap Özeti'nizin e-posta adresinize düzenli olarak gönderilmesi için Halkbank Şube'lerinden, 0850 222 0 400 Dialog'u arayarak, Halkbank İnternet Şubesi'nden Kredi Kartı/Ekstre Başvurusu ekranından talepte bulunabilirsiniz.

Dijital Ekstre

Paraf'ınız ile yaptığınız alışveriş ve çektiğiniz nakit miktarı, ParafPara'larınız ile ilgili detay bilgi ve bilgilendirici mesajlara her ay düzenli olarak Halkbank İnternet Şubesi, Paraf Mobil Şube, Paraf Cüzdan dijital kanalları üzerinden kolayca ve güvenli olarak ulaşabilirsiniz.

SMS Ekstre

Hesap Özeti'nizdeki son ödeme tarihi, asgari ödeme tutarı ve toplam borç tutarı bilgileri cep telefonunuza SMS olarak gönderilir. Bu hizmetten yararlanmak için 0850 222 0 400 Dialog'u arayabilir, Halkbank İnternet Şubesi'nden SMS/Kredi Kartı Ekstre Talimatı ekranından talepte bulunabilirsiniz.

Ayrıca Halkbank İnternet Şubesi'nden bir kereye mahsus olmak üzere vereceğiniz talimat ile daha sonra istediğiniz zaman;

 • Hesap bakiyesi öğrenmek için BAKIYE,
 • Parafly bakiyesi öğrenmek için KKBAKIYE,
 • Parafly'ınızın son ekstresini tekrar almak için EKSTRE, yazarak 3401'e SMS göndererek, bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz

Hesap Özeti ile İlgili Diğer Hususlar

 • Birden fazla Parafly'ınız olması durumunda her bir kartınız için farklı hesap kesim tarihi belirleyebilirsiniz.Hesap kesim tarihi değiştirme talebinizi 0850 222 0 400 Dialog'a iletebilirsiniz.
 • Asgari Ödeme Tutarı; Hesap Özeti'nizde yer alan Hesap Bakiyesi'nin son ödeme tutarında ödenmesi zorunlu kısmı olup, asgari ödeme oranları için tıklayınız.
 • Her ay size gönderilen Hesap Özeti'nizi dikkatle inceleyiniz. Hesap Özeti'nizde herhangi bir yanlışlık olması ya da size ait olmadığını düşündüğünüz bir harcama olması durumunda, son ödeme tarihinden itibaren 10 gün içinde yazılı olarak Bankamızı uyarmanızı rica ederiz. Aksi takdirde, içerdiği bilgiler doğru kabul edilecektir.
 • Hesap Özeti'niz ile ilgili tüm sorularınızı Halkbank Şube'lerine yazılı olarak iletebilir ya da 0850 222 0 400 Dialog'u arayabilirsiniz. Yazılı başvurularınızda, güncel adres ve telefon numaralarınızı size ulaşabilmemiz için lütfen belirtiniz.
 • Harcama itirazlarınızı ise 0850 222 0 400 Dialog'a iletebilirsiniz. Harcama İtiraz Formu ile birlikte işlem belgesi, fatura, iade slipi veya işyerinden alınan yazılı açıklama gibi haklılığınızı kanıtlayacak belgelerin birer suretlerini eklemenizi önemle belirtiriz.